Valdres-bandet Staut og rockekongene i CC Cowboys inntar scenen på Blaker Skanse fredag 30. juni.
Konsertarrangør Jørgen Kirsebom i Romeriksspillene lover kjempestemning og fullt liv fra start til slutt denne kvelden.
– Én ting er sikkert: Når CC Cowboys går på scenen, blir det liv. Det kommer til å bli høy allsangfaktor når alle på skansen synger de kjente slagerne. Staut kommer til å få opp stemningen i forkant, før rockekongene varter opp med en to timers konsert, sier Kirsebom.
Nå kan du vinne billetter til sommerfesten.
Indre Akershus Blad deler, i samarbeid med Romeriksspillene, ut seks billetter til konserten. Tre personer blir trukket ut som vinnere av to billetter hver.
Dette må du gjøre for å være med i konkurransen:
- Lik Indre Akershus Blads Facebook-side
- Finn innlegget som viser til konkurransen
- Skriv i kommentarfeltet hvem du har lyst til å ta med deg på konserten.
Vinneren trekkes mandag 26. juni.
Fullt trøkk
CC Cowboys er et av de mest legendariske norske rockebandene i Norge gjennom tidene. Allerede i 1990 kom bandets første album «Blodsbrødre». Karene fra Fredrikstad ble sågar tildelt Spellemannsprisen samme år for årets nykommer.
Totalt har bandet gitt ut ti album.
– Dette blir rett og slett en lang høytidsstund som vi har god tid til å glede oss til, konstaterer Kirsebom.
Valdres-bandene Måndag og Staut blir rockebandets oppvarmere.
– I fjor var det hallingdøler (Hellbillies, journ.anm.) som skapte eventyrlig stemning på Blaker Skanse og i år vil vi få fantastisk musikk fra to band fra Valdres, sier han.
Splitter Pine avslutter kvelden med en hyllest til norsk rock.
Også lørdag 1. juli blir det fest på skansen. Denne kvelden er det amerikansk blues og rock som hylles. Bluessangerinnen Sari Schorr er hovedattraksjonen. Hun har blitt beskrevet som en krysning mellom Tina Turner og Janis Joplin.
Sommeren 2016 gjestet Hellbillies en utsolgt Blaker Skanse. Tidligere har band som Åge Aleksandersen & Sambandet, Di derre, Vamp og Trang Fødsel gjestet skansen.