HEMNES: Ole Kristian Bråthen Baklien ble livstruende skadd i en akeulykke på skolen. Nå er han helt frisk igjen.
Indre Akershus Blad vil gjerne høre din mening om lokale saker.
Send leserbrev til redaksjon@iablad.no
Skriv kort!
De to byene Antibes og Juan les Pins på den franske sørkysten er nærmest vokst sammen til én. Likevel er de svært forskjellige. Les mer
I nepalsk Himalaya finner du noen av verdens høyeste fjell og vakreste utsikter. Les mer
| Bjørn Ivar Bergerud | |
| Publisert 08.02.2010 kl 09:32 Oppdatert 08.02.2010 kl 11:27 |
6. februar 2009 holdt Ole Kristian Bråthen Baklien på å miste livet i en akeulykke på Hemnes.
Heldigvis gjorde alle, fra skolens personale, ambulansemedarbeiderne, leger og andre, det rette for den da seks år gamle gutten som svevde mellom liv og død.
Da Indre Akershus Blad omtalte saken samme måned, var Ole Kristian delvis barbert på hodet og et stort arr var synlig etter operasjonen i hodet.
Nå, ett år etter, er de fyldige krøllene tilbake og ingenting vitner om den alvorlige hendelsen.
Fredag var det duket for feiring med kake i 2. klasse ved Bråte skole.
Lærere, andre ansatte ved skolen og ikke minst medelevene er overlykkelige for at alt til slutt gikk veldig bra for Ole Kristian.
– Jeg ba til Gud om at det skulle gå bra med Ole Kristian, sa en av elevene da det var tid for å mimre litt i det koselige klasserommet.
– Alle i hele klassen tenkte på Ole Kristian, sa ei jente.
Klassekontakt Jane Holmedahl husker godt det som skjedde i februar i fjor.
– I ettertid er jeg utrolig glad for at sekretær Tove Gaarder ringte til 113. Hadde jeg tatt med meg Ole Kristian i bilen til legevakta, er det ikke sikkert det hadde gått bra. Det sto om minutter, forteller hun til Indre Akershus Blad.
I en tale til klassen takket Jane alle elevene som hadde tenkt på, snakket om og besøkt Ole Kristian, Tove Gaarder som reagerte lynraskt og selvfølgelig Ole Kristian selv som alle i 2. klasse setter voldsomt pris på å ha i klasserommet.
Ole Kristian selv smilte, pratet livlig og så ut til å storkose seg under feiringen.
– Jeg husker det smalt så fælt i hodet. Nå kjenner jeg arret under håret, sier han.
En elg ble trolig kun lettere skadd da den ble påkjørt på fylkesvei 170 ved Liermosen klokka 06.15 i dag tidlig. Les mer
320 biler ble kontrollert av politiet ved Lundemoen på fylkesvei 171 i dag tidlig. Les mer
Viltnemnda i Fet ble rutinemessig varslet da tre elger ble observert på isen på Glomma i nærheten av Fetsundbrua i går kveld i 18-tida. Les mer
Ettervernet for unge rusmisbrukere er for dårlig, mener Tine Enger og Sidsel Håby Hellebakken. Les mer
Visste du at bortimot halvparten av de yrkesaktive innbyggerne i Aurskog-Høland reiser ut av hjemkommunen på jobb fem dager i uka? Les mer
En elg ble trolig kun lettere skadd da den ble påkjørt på fylkesvei 170 ved Liermosen klokka 06.15 i dag tidlig.
11 forelegg og fem avskiltninger i kontroll
Tre elger sett på isen på Glomma
Etterlyser mer ressurser til rusavhengige
Innbrudd i bil ved Frogner stasjon
Viste bort "grisekjørere" fra Heia
Eveline Thune gikk seg opp fra femte plass etter stående skyting til bronsemedalje i mål under jr NM i skiskyting lørdag.