BJØRKELANGEN: Kirka var nesten fylt til randen da sogneprest Eiliv Andreas Larssen holdt sin aller første gudstjeneste.
I sin første gudstjeneste ble den nyansatte sognepresten nærmest kastet rett inn i menighetens hverdag, med både dåp og konfirmantpresentasjon.
Sognepresten så ut til å stortrives i Bjørkelangen kirke, og ble godt mottatt.
– Jeg er glad for å være her, og glad for å komme i gang. Mitt førsteinntrykk er udelt positivt, sa Larssen til forsamlingen.
I gudstjenesten leste menighetsrådsleder Toril Gulbrandsen biskop Helga Haugland Byfugliens kallsbrev, der menigheten ble oppfordret til å ta sin nye prest godt imot, og be for ham.
Prost Liv Berg Krohn-Hansen var med under gudstjenesten, og ønsket den nye sognepresten hjertelig velkommen.
– Kjære Eiliv sogneprest. Jeg håper din tjeneste kan bidra til at menneskene her i kommunen får et glimt av Guds godhet, sa Krohn-Hansen i sin hilsen.
Søndagens prekentekst var hentet fra Salme 116, versene 12-16.
– Selv om ditt liv ikke er optimalt godt, er det viktig å se enkle ting å takke for og være glade for, sa sognepresten i sin preken.
I gudstjenesten medvirket også Bjørkelangen kirkekor, under ledelse av organist Wenche Aamodt.
Etter gudstjenesten var menigheten samlet til kirkekaffe på bedehuset.
Aurskog-Høland Fotballklubbs trener har trukket seg med umiddelbar virkning. Les mer
De synes vanlige sykkelritt blir for ukoselige og for konkurransepreget. Med lokal mat og en sosial profil håper arrangørene bak sykkelrittene «Elgrittet» og «Krepserittet» å gjøre noe med det. Les mer
Statsrådene Anniken Huitfeldt (Ap) og Bård Vegar Solhjell (SV) besøkte fredag flomområdene på Øya i Fet. Les mer
Fet Idrettslag forbereder seg på mer flomvann, og tømte i formiddag klubbhusets kjeller for verdisaker. Både treninger og kamper er avlyst på grunn av de store vannmengdene. Les mer