Jubelen sto i taket i hele Gansdalen da politikerne i Fet bevilget 54 millioner kroner til ny Dalen skole.
Indre Akershus Blad vil gjerne høre din mening om lokale saker.
Send leserbrev til redaksjon@iablad.no
Skriv kort!
Få steder er nattelivet så deilig som i Barcelona: Tapas, litt musikk og så enda mer tapas. En uslåelig kombinasjon! Les mer
Indre Akershus Blad ønsker lesernes kjæledyrbilder.
Send bildene til:
e-post; anita.jacobsen@iablad.no
MMS; IATIPS til 2005
| Publisert 03.02.2010 kl 14:47 Oppdatert 03.02.2010 kl 14:47 |
Endelig skulle grenda få et etterlengtet løft.
Dagens skolebygning har gjort sitt, og den siste kommunale investeringen i Gansdalen er det ingen som husker!
Nå er glede snudd til skuffelse, frustrasjon og usikkerhet blant vanligvis sindige gansdøler.
For et par uker siden fant rådmann Lars Ole Saugnes et par feil i anbudspapirene som i en eventuell rettssak kunne kostet kommunen 10 millioner kroner.
Dermed måtte rådmannen forkaste hele anbudet fra entreprenørselskapet fra Estland, men ikke bare det:
Han måtte stå skolerett i en godt besøkt gymsal ved Dalen skole.
Der var det mange foresatte som lurte på hva kommunen egentlig holdt på med, og hvordan det blir med den nye skolen?
Etter det vi forstår, er det betimelige spørsmål.
Med Fet kommunes anstrengte økonomi er det ikke godt å si hva lokalpolitikerne gjør dersom det viser seg at nye Dalen skole blir 20 millioner kroner dyrere enn anbudet som nylig ble forkastet.
Apropos anbud:
Når et selskap legger seg hele 14 millioner kroner under det nest billigste alternativet, bør det ringe i bjellene både her og der.
Nok om det:
Hadde jeg vært ordfører Lisbet Lofthus Gabrielsen, hadde jeg gjort alt som står i min makt for å bygge en skole alle sambygdinger i Gansdalen kan være stolte av.
Alt annet blir politisk fallitt.
Adm.dir og ansvarlig redaktør
Arne Henrik Vestreng
Tyvene tok med seg en safe, tv og stereonanlegg. Les mer
Rektor Jan Sørli ved Hovinhøgda skole ser bare det triste i situasjonen etter å ha fanget en ruset innbruddstyv i morgentimene i dag. Les mer
Unge menn har umodne hjerner og strengt tatt bør ikke unge menn få lappen før de er minst 23, sier forsker. Les mer
13-åring tilbudt narkotika. Tenåringsfar advarer. Les mer
Jeg ser at overskriften kan provosere, men jeg tenkte i de baner da formannskapet vegret seg for å gå inn på eiersiden i tiltaksbedriften AS Norasonde på Bjørkelangen. Les mer
Rektor Jan Sørli ved Hovinhøgda skole ser bare det triste i situasjonen etter å ha fanget en ruset innbruddstyv i morgentimene i dag.
– Sønnen min ble tilbudt narkotika midt i sentrum